Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie.

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Projekt, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy Leader. Poddziałanie 19.4. "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" objętego programem PROW 2014-2020,

Projekty współpracy współfinansowane są w ramach poddziałania 19.3 "Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania"          

celestynowkolbielosiecksobieniewiazaowna

Szanowni Państwo,

      

informujemy, że siedziba LGD Natura i Kultura została przeniesiona do

  Wiązowny na ul. Lubelską 53. (I piętro)

Jednocześnie zawiadamiamy, że numer telefonu (22) 610 44 93 oraz godziny pracy Biura LGD pozostają bez zmian.

Relacja z wyjazdu studyjnego

Stowarzyszenie „LGD Natura i Kultura" zrealizowało operację pt. Szkolenia wyjazdowe LGD-  szansą międzyterytorialnej współpracy i rozwoju obszarów wiejskich.

Cel

Celem operacji jest organizacja wizyty studyjnej w Góry Świętokrzyskie w terminie do 31.10.2022r. podczas, której odbędą się szkolenia tematyczne dla 15 osób z obszaru LGD Natura i Kultura. Organizacja wizyty studyjnej  do  Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej ma służyć wymianie doświadczeń i  nawiązaniu współpracy z organizacją, która realizuje projekty finansowane z różnych środków: unijnych i krajowych. Każda wymiana doświadczeń inspiruje do wdrażania nowych pomysłów. Wybierając miejsce organizacji wizyty studyjnej kierowaliśmy się przede wszystkim doświadczeniem organizacji i chęcią nawiązania współpracy międzyregionalnej.

Relacja

Pierwszego dnia odwiedziliśmy lokalną grupę działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, gdzie odbyliśmy szkolenie „Leader w perspektywie 2021- 2027”, prowadzone przez Prezesa Polskiej Sieci LGD Pana Piotra Sadłochę.

Drugiego dnia wyjazdu wzięliśmy udział w szkoleniu „Smart Villages” – dlaczego warto, które przeprowadził również Prezes Polskiej Sieci LGD Pan Piotr Sadłocha. Podczas szkolenia zapoznaliśmy się z przykładami inteligentnych wsi z Polski i zagranicy, a także poznaliśmy argumenty dlaczego warto finansować w ramach lokalnej strategii rozwoju tworzenie koncepcji Smart Villages. Następnie udaliśmy się do winnicy „Nad Źródłem” która powstała ze środków PROW 2007-2013, a w ramach PROW 2014-2020 otrzymała środki na dalszy rozwój. Jednym z elementów wizyty był wykład pt. „Mały zakład produkcyjny, a fundusze europejskie”.

Ostatniego dnia wyjazdu odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne, które otrzymało dofinansowanie z lokalnej grupy działania „Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej”. Właściciele przedstawili nam swoje doświadczenia z realizacji działań finansowanych w ramach PROW, a także przygotowali degustację produktów przez siebie wytwarzanych, a były to min.: olej rzepakowy, ser biały, cydr, konfitury.

Wyjazd był znakomitą okazją do zaczerpnięcia dobrych przykładów i praktyk stosowanych w rejonie Gór Świętokrzyskich, a także nawiązania współpracy z organizacją, która realizuje projekty finansowane z różnych środków. Szkolenia i wizyty studyjne były źródłem inspiracji, nowych pomysłów  i rozwiązań, które można przenieść na nasz teren.


Dzisiaj jest: 30 Listopad 2022
Imieniny : Justyna, Andrzej, Konstanty

dolacz-lgd

 FB

mapa interaktywna

Nabór pracowników

Zapytania ofertowe

Statystyka

Użytkowników:
18
Artykułów:
691
Odsłon artykułów:
1341066